Kosovë 1999: Ushtarët amerikanë duke festuar Ditën e Pavrësisë së Amerikës (Video)

Marinsat dhe ushtarët amerikanë  që ishin pjesë e një ekipi paqeruajtës të dërguar nga NATO në Kosovë festonin në heshtje dhe jo me shumë zhurmë festat e tyre kombëtare.
Kështu  festuan edhe  4 korrikun e vitit 1999 , Ditën e Pavarësisë Amerikane, në Kosovë, të privuar nga shpërthimi i fishekzjarreve tradicionale nga frika se zhurma do të perceptohej si armë zjarri, shkruan VideoPress.
Ushtarët në kampin  Bondsteel, bashkë me  ish-senatorin Bob Dole po festonin duke shijuar ushqimin në  tendën e  zbukuruar me yje dhe shirita.
Për ta shikuar videon klikoni në reklamë më poshtë dhe prisni 5 sekonda.

Be the first to comment on "Kosovë 1999: Ushtarët amerikanë duke festuar Ditën e Pavrësisë së Amerikës (Video)"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*